Kurallar

Oyun içi kurallar;

 • Pyramid sunucusunda illegal programları kullanmak kesinlikle yasaktır.
 • Sunucu içinde eşya veya kullanıcınızı satmak kesinlikle yasaktır. Tespit edildiğinde kullanıcıya ait herşey silinir.
 • Sunucuda gördüğünüz hataları yetkililere bildirilmesi gerekir. Bu hatalardan yararlanmak sizin alehinizedir.
 • Sunucu içinde gerçekleşen hatalardan Pyramid Yetkilisi sorumlu değildir.
 • Sunucu içerisinde eşya dağıtmak, sunucuyu kötülemek kullanıcınızın kapanma sebebidir.
 • Sunucu içindeki şikayetlerinizi p.m veya E-mail yoluyla bildirebilirsiniz.
 • Sunucu içinde yapılan sistemler veya herhangi birşey için yetkiliye itiraz edilmez. Bunları değiştirmek veya düzenlemek Pyramid yetkililerine aittir. Pyramid sistemsel değişiklik haklarını saklı tutar.
 • Pyramid’de yaptığınız tüm kayıt işlemleri Pyramid yapısı altındadır.Bunları değiştirmek veya silmek Pyramid’e aittir.
 • Pyramid UO Connector’ü kurmadan önce Kullanıcı Sözleşmesini lütfen okuyup onaylayınız.
 • Kullanıcı ve şifrelerinizi Pyramid Yetkilisi sizden istemez ve değişim yapmaz.Pyramid Yetkilisi istediği zaman kullanıcınıza ulaşır.
 • Pyramid’de yaptığınız tüm kayıt işlemleri tamamen size aittir.Kullanıcınızdan Pyramid Yetkilisi değil siz sorumlusunuz.
 • Oyun içi veya kayıt olurken yazdığınız şifrelerinizi lütfen kayıt ediniz.
 • Pyramid’e ait olmayan herhangi bir programı kesinlikle kullanmayınız. Sadece Pyramid’in sitesinde yayınlanan programları kullanınız.

Forum Kuralları

 • Bir başlığı 2 kez açmayınız.
 • Başlık açmadan önce araştırma yapınız.
 • Başlık altında tartışmaya yol açacak mesajlar göndermeyiniz.
 • Şikayetinize ve yazacağınız başlığa göre kategori seçip başlığı açınız.
 • Hakaret ve polemik yaratacak herhangi bir şekilde kelime kullanmanız ilk olarak uyarı sebebidir. Küfür kullanımı sorgusuz ve sualsiz hesabınızın kapanma sebebidir.

Page Kuralları

Önemli bir sorunu, yetkili yardımı olmadan çözemiyorsanız page atma hakkına sahipsiniz;

Eğer sorununuz yetkili yardımı olmadan halledilebilecekse,Ultima Online bilgisi eksikliğinden kaynaklaniyorsa,karakterinizin ismi hakkında, stat/skill kitlendi artmiyor seklinde ise,”save alın” diyeyse,Box sirasinda party quit ile oldurulduyseniz (in-game),Uzak bir yerdeyseniz,Şifrenizi oyundan değiştirmeye çalışıyorsanız, veya sorunuzun mantıksız olduğunun farkındaysanız.Lütfen page atmayınız.Bu gibi durumlarda yetkililer yardım etmeyecektir. Page atarken sorunu mümkün olduğunca detaylı belirtip, sorunu açıklamadan page atmayınız. Hakaret sayılabilecek bir kelime, anlamsız off, ufff, pff,yardım edin,staff varmı veya yokmu diye saçma sapan pageler,stuck hakkım yok.. vb. gibi tanıma hiç bir katkısı olmayan kelimeler kullanmayınız.

Ev Kuralları;

Hiçbir şekilde bir oyuncunun geçemeyeceği static item (Ağaç deniz static ev taş vs) bulunmamalıdır. Beyaz karelerde static item varsa fakat sistem bunu hatasız kabul ediyorsa ev hatasız kabul edilebilir. (Tabi ev sahibine bir avantaj sağlayacak şekilde kullanılıyorsa ev hatalıdır)

Static evler ile olması gereken mesafe önden en az 3 kare diğer yönlerden ise en az iki kare olmalıdır. Ev spawnlara, moongatelere ve dungeon girişlerine çok yakınsa hatalıdır/silinebilir. Haksız avantaj sağlamak için kurulan evler görüldüğünde direk silinir. Sistem yolları da statik item olarak algılamaktadır. Fakat aşırı bir durum yoksa yolların üzerine hatasız olarak kurulabilen evler hatasız olarak kabul edilebilir. Deed ile belirtilmiş noktalarda deede rağmen ev kurulursa ev direk silinir.

Evlerde ve kalelerde otomatik kurulum sistemi/denetimi mevcuttur. Aşağıdaki belirtilen kuralları otomatik olarak analiz eder ve uymuyorsa hatalı işaretler. Bazen sistem etrafındaki ağaç, ev, taş vb. şeyleri algılamayabiliyor ve evi otomatik onaylıyor. Bu durumda ev kurallara göre kurulmamışsa stafflar tarafından manuel olarak hatalı işaretlenebilir. Evinizi kurduktan sonra ev kurallarına bakıp kontrol etmenizi öneririz.

Ever otomatik kurulum sisteminde, otomatik hatalı işaretlenirse 10 dakika içinde, eğer stafflar tarafından hatalı olarak işaretlenirse 1 gün içerisinde evinizi kaldırmanız gerekiyor. Aksi takdirde eviniz otomatik olarak silinir.

Evinizi kurarken dikkat edin;
Evlerin sağ, sol kısmından 2 kare ve ön kısımdan merdiven dahil 3 kare olmalıdır. Eğer ev önünde bir eşya sabitlendiyse merdiven hariç 3 kare olmalıdır.

Kalenizi kurarken dikkat edin;
Kalenin sağ, sol kısmından, arka 1 kare ve ön kısımdan merdiven dahil 5 kare olmalıdır. Eğer ev önünde bir eşya sabitlendiyse merdiven hariç 5 kare olmalıdır.

 • 1 Ekim 2016 tarihinden itibaren world üzerinde castle (kale) kurulacak alan kalmadığı için castlelarda kural değişikliği yapılmıştır. Kalenin sağ, sol kısmından, arka 1 kare ve ön kısımdan merdiven dahil 5 kare olmalıdır. Eğer ev önünde bir eşya sabitlendiyse merdiven hariç 5 kare olmalıdır.
 • Evlerinizi 6 gün içerisinde yenilemediğiniz takdirde evleriniz otomatik olarak silinir.
 • Her account bir ev kurabilir. Aynı accdeki bütün karakterler evin sahibidir.
 • Hatalı olarak işaretlenen bir evde hiçbir komut çalışmaz. Hatalı ev 1 gün sonra otomatik olarak silinir.
 • 14.05.2011 tarihinden itibaren evlerinde çok fazla eşya bulunan ve oyuncuların clientlerinin çökmesine neden olan evlerin kendileri veya eşyaları sorgusuz bir şekilde silinebilir, eve uyarı koyulabilir. Uygulamanın ne olacağı gözlemi yapan yetkilinin tutumuna bağlıdır.
 • 23.06.2011 tarihinde alınan karara göre eviniz hatalı ise içindekiler önsemsenmeden eviniz hatalı işaretlenecektir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için evinizi kendiniz kontrol edip ona göre döşemeli veya yumurta kurmalısınız.
 • 13.04.2011 tarihinden itibaren ”no building allowed” mesajı görüntülenen yerlere yetkililer tarafından ev kurulmayacaktır.

Alan İhlali
Sunucumuzda belirlediğimiz alanlarda alan ihlali kuralları geçerlidir.Bu kural için anket düzenlenip oylama yapılmıştır.Sadece moongateler, uyarıların olduğu yerler ve dungeon giriş çıkışları kapatmak alan ihlali olarak sayılacaktır.

Not : Delucia şehrinde hiç bir şekilde alan ihlali kuralı yoktur.

Online Alışveriş

 

Kayıt olduktan sonra yukarıdaki tüm kuralları kabul etmiş olursunuz. Ayrıca kuralların değişip değişmediğini kontrol etmek kullanıcının sorumluluğundadır.

 

 

 

tüp bebek,tüp bebek fiyatları,tüp bebek merkezleri