Pyramid Ultima Online Shard • Başlığı görüntüle - Bazı Önemli Eşyalar

Bazı Önemli Eşyalar

Sunucudaki Eşyalar

Moderatör: Pyramid Staff

Bazı Önemli Eşyalar

Mesajgönderen A***********G » 10 Şub 2011 00:53:45

Merhaba

Aşağıda sunucumuzda ihtiyacınız olabilecek bazı önemli eşyalar belirtilmiştir.

Kumbara

Kumbara bankanızdaki karışıklığı engellemek için sunucuya eklenen bir eşyadır. Kullanımı basittir. Herhangi bir bankere "kumbara" yazdıktan sonra target çıkacak ve kendinizi seçerseniz kumbara menüsüne ulaşırsınız. Para/çek seçerseniz hesabınıza para/çek yükler. Kumbaranızdan para almak için ise yine herhangi bir bankere "kumbara" yazıp kendinizi seçerek gerekli işlemlere ulaşabilirsiniz.

Bu menünden yapabileceğiniz birkaç işlem vardır bunlar ;

* Para çekme
* Çek yazma
* Para aktarma
* Para Aktarma (charlar arası)
* Item Aktarma (charlar arası)
* Bankadaki Tüm Parayı Ekleme

Provisioner Vendorlarından Edinebileceğiniz Eşyalar;

Crafting Material Box(reg, ingot, ore..vb store)

Tüm materiyallerinizi bir arada toplamanızı sağlar. Kalabalık yapan ingotlarınızı, loglarınızı, reglerinizi vb tek bir eşya altında toplayabilirsiniz. Kullanımı pratiktir. Çift tıklayarak menüyü görebilirsiniz. Newbified özelliğindedir, sadece tek karaktere ait bir itemdır.

Platemail Deed

Bu deed ile full platemail setinizi tek bir parça haline getirip bankanızdaki karışıklıktan kurtulabilirsiniz. Menüyü görebilmeniz için blacksmithye (100,0) sahip olmanız gerekmektedir. Menüyü açtıktan sonra listeden istediğiniz seti seçtiğiniz taktirde set tam ise deed haline gelecektir. Platemail deedinizi her set için bir kez kullanabilirsiniz. Setleri deed haline getirmek için set parçalarının hasarsız olması gerekmektedir.

Güvenli Kasa

Şifre kombinasyonu ile çalışan bir kasadır. Satın alıp çift tıkladığınızda karşınıza kasanın kombinasyon bölmesi çıkacaktır. ''Şifre belirle'' yi tıklattıktan sonra istediğiniz kombinasyonu yazıp ''yeni şifreyi aktif et''i tıklatmanız şifre oluşturmanızı sağlar. Şifre değiştirmek için ise mevcut şifrenizi kombinasyon ekranında yazıp ''Şifre belirle'' tuşunu tekrar tıklatarak yukardaki işlemi yaparak olur.
Bu kasa evinize kitlenemez. Güvenli kasanız şifrenizi bilen bütün oyuncular tarafından açılabilir.

NOT:Güvenli kasalardaki şifre sorumluluğu size aittir unutulursa yetkili kadrosu ilgilenmez.

Boşanma Belgesi

Evli karakterlerin boşanmalarını sağlayan belgedir. Yüzükler ve soyadları silinir.

Rename Deed

Karakterinizin ismini değiştirmenize yarayan belgedir. Bu deedi çift tıklatarak karşınıza çıkan tabloda yeni isminizi yazdıktan sonra cinsiyet değişimi soracak ve cinsiyetinizi seçtikten sonra işlem tamamlanacaktır. Büyük/Küçük harfler sistem tarafından otomatik olarak düzeltilecektir.


Standartları şunlardır ;
Yeni isiminiz ahlak kurallarına uygun olmak zorundadır. (eğer ki uymazsa karakterinizin adı görüldüğünde veya ihbar edildiğinde silinir)
En az 3, en fazla 10 karakter uzunluğunda bir isminiz olabilir.
İsminiz tek kelime olmak zorundadır.Kesme işaretinden sonraki harf büyük ve yalnızca baş harfi büyük olabilir.

Aile Deed

Aile kurmanıza yarar. Bu deedi satın alıp page atmanız gerekmektedir. Gelen yetkili sizin ailenizi kurar. Aileyi kuran oyuncu aile reisi olur. Reis kolyesini çift tıklatarak istediği oyuncuyu ailesine davet eder. Aileye girmek 50k dır. Aile reisi kendi accountundaki diğer karakterleri ailesine alamaz.

Soyadı kuralları şu şekildedir ;
Ahlak kurallarına uygun olmalıdır.
En fazla iki kelime olabilir ve her kelimenin yalnızca baş harfi büyüktür. Diğer bütün harfler küçük harftir.
En fazla 16 karakter olabilir.
Kesme işareti dışında (') noktalama işareti kullanımı yasaktır.

Aileden Ayrılma Deed

Karakterinizin mevcut ailesinden ayrılmasına yarayan deedir. Aile reisi aileden çıkarsa aile yıkılmaz fakat aile reissiz kalır. Farklı bir karakter aynı aileyi kurar ise o ailenin reisi haline gelir.


Ship Finder Deed

Gemisi kaybolan oyuncuların gemilerine ulaşabilmeleri için eklenmiş bir belgedir. Yalnızca Pyramid alanında kullanılır. Pyramid alanında deedi çift tıklatıp geminizin anahtarını seçtiğinizde sizi geminize gönderecektir. Kullanımı hiç bir yetenek istemez. Fakat Pyramid alanından geminize geçerken üzerinizde birer aded black pearl, blood moss ve mandrake root olması gerekmektedir.

Fame Karma Cyristal

Çift tıkladığınızda fame karma ve killinizi gösteren kristaldir.

Fame Karma Sıfırlama Kristali

Çift tıkladığınızda fame ve karma değerlerinizi sıfırlayan bir kristaldir. Özellikle ölünce yandan yell geçmemesi istenen durumlarda yada hırsız olduğunuzu gizlemek istediğinizde işe yarar.

Kindling

Ateş yakmanıza yarar. Yapmanız gereken tek şey kindling i satın alıp (yada daggeriniz ile ağaçlardan elde edebilirsiniz) yere koyup yanana kadar çift tıklamaktır. Yakma olasılığınız camping yeteneğiniz ile orantılıdır.

Hair , Beard Re-styling deedler

Saç ve sakalınızın şeklini seçmenize yardımcı olan deedlerdir. Satın alıp çift tıkladıktan sonra istediğiniz şekli seçebilirsiniz. Dişi karakterler sakal kullanamazlar.

Bottle of Hair Dye

Saç ve sakalınızı boyamanıza yarar. Yapmanız gerken tek şey eşyayı çift tıklayıp skaladan istediğiniz rengi seçmektir.

Making Valuables with Stonecrafting

Carpenter karakterinizin stonecrafting özelliğini açmanıza yarayan bir kitaptır. Ayrıntılı bilgi skiller - classlar forumu altındaki carpentry başlığı altında verilmiştir.

Crafting Glass with Glassblowing

Alchesmist karakterinizin glassblowing özelliğini açmanıza yarayan bir kitaptır. Ayrıntılı bilgi skiller - classlar forumu altındaki alchemy başlığı altında verilmiştir
Guildstone
Guild kurmanıza yarar. Ayrıntılı bilgi guild sisteminde belirtilmiştir.

Tinker Vendorlarından Edinebileceğiniz Eşyalar;

Cannon ball
Top güllesidir. Geminize kurduğunuz toptan bu gülleleri ateşleyerek diğer gemileri batırabilirsiniz.

Cannon Deed
Korsanlık sisteminde anlatılan toplar bunlardır. 4 farklı yön için gereken 4 farklı top yapısı vardır. Kurmak için geminizde çift tıklamanız yeterlidir. Kaldırmak için de topun arka kısmını bir kere tıklayıp beklemeniz yeterlidir. Topla bir el ateş etmek için cannonball (1) ve sulfurous ash (50) gerekmektedir.

Tp Box
Tplerinizi ekleyebileceğiniz bir kutudur. Potion keg ile aynı şekilde çalışır. Kutuya tp eklemek için tp box'a çift tıklayıp eklemek istediğiniz tpleri seçmelisiniz. Tp çıkarmak içinde kutuyu çift tıklayıp kutuya target vererek açılan menüde istediğiniz tp miktarını yazarak menüyü onaylamanız yeterlidir. Tpleriniz çantanızda üst üste düşecektir. Toplu halde tp eklemek istiyorsanız, tplerin olduğu bir çantayı/kutuyu seçerek hepsini tp box'a seçebilirsiniz. Çantanızdaki tp boxları eklemek içinde çantanızı seçtiğinizde tp box'a ekleyecektir. En fazla 1000 adet almaktadır.

Tailor Vendorlarından Edinebileceğiniz Eşyalar;

Carpenter Vendorlarından Edinebileceğiniz Eşyalar;

Stonecrafting
Stonecrafting menüsünü açmanıza yarar. Ayrıntılı bilgi skiller - classlar forumu altındaki carpentry başlığı altında verilmiştir.

Taxidermy Kit
Throphy yapmanız için gereken eşyadır. Ayrıntılı bilgi skiller - classlar forumu altındaki carpentry başlığı altında verilmiştir.

Ev Ekleri

Ev eklerinde yeni süs eşyaları ile evinizi dekore edebilirsiniz.Carpenter vendorundaki "saw" isimli eşyayı alıp çift tıkladığınızda menüdeki Yeni Ev eklerine tıkladığınızda 2. sayfalık ev eklerini göreceksiniz.

Alchemist Vendorlarından Edinebileceğiniz Eşyalar;

Sandy (Sand)
Glassblowing eşyalarının ham maddesidir.

Blowpipe
Glassblowing menüsünü açmanıza yarar. Ayrıntılı bilgi skiller - classlar forumu altındaki alchemy başlığı altında verilmiştir.

Exotic Miner Vendorlarından Edinebileceğiniz Eşyalar;

High Quality Stone (Granite)
Stonecrafting eşyalarının ham maddesidir. Minoc bankadaki Exotic Miner vendorundan veya madenlerden elde edebilirsiniz.

Fisher Vendorlarından Edinebileceğiniz Eşyalar;

Balık Tavası

Balıklarınızı yüksek hızda pişirmenize yarayan bir eşyadır. Ayrıntılı bilgi skiller - classlar forumu altındaki cooking başlığında mevcuttur.

Guild Taşlarından Edinebileceğiniz Eşyalar;

Guild Pelerini ve Guild Kalkanı
Sadece order veya chaos guildi üyelerinin kullanabileceği eşyalardır. Her oyuncu yalnızca bir adet alabilir. Eşyanızın kaybolması durumunda yenisi verilmez.

Bazı Craft Yetenekleriyle Yapılabilen Önemli Eşyalar;

Balık Ağı ve Rope

Balık ağını ve ropeyi tailorlar dikmektedir.
Rope = 4 kumaş ve tailoring (98,1)
Ağ = 3 Rope = 12 kumaş ve tailoring (98,1)
Ağa bir şarj eklemek için gereken rope miktarı = 1
Ağ atabilmek için 90,0 fishing yeteneği gerekir.

Dikilen ağ şarjlanabilmektedir. Şarjlama işlemi basit bir şekilde ağa ip (rope) eklemektir. Fakat bunu yapabilmeniz için şarjı sıfır olmuş bir ağ bir gemi ve fishing (90,0) gerekmektedir. Ağlar 500 kadar şarjlanabilir. 500den fazla şarjlanan ağlar silinir.
Aynı anda 3 ağ atabilirsiniz. Tuttuğunuz balıklar otomatikman geminizin kasasına düşmektedir.

Shovel (Kürek)

Kürek tinker karakterler tarafından yapılır ve hazine çıkartırken yanınızda bulunması gereken bir eşyadır. Hazine çıkartmak için mining yeteneğine gerek yoktur.
Shovel yapımı için : Iron ingot (4) Log (1) tinkering (40,0) gerekir.
Hazine açabilmek için 100,0 cartography ve kasaları açabilmek için 100,0 lockpicking gerekmektedir.
to be Anonymous just stay anonymous.
A***********G
Admin
Admin
Kullanıcı avatarı
 
Mesajlar: 86
Kayıt: 01 Eki 2010 18:56:52

Begeniler
Beğendikleri: 0
Aldığı beğeni: 0

Turnuva Sistemi
Katilimlar: 0
Kazanma Sayisi: 0
Basari Orani: %0
Genel Basari Orani: %0

Player Vendor Sistemi
Vendorun Adi: Vendoru bulunmuyor

Dön Eşyalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Craftullah ve 4 misafir