Pyramid Ultima Online Shard • Başlığı görüntüle - Hazine Sistemleri

Hazine Sistemleri

Sunucudaki Sistemler

Moderatör: Pyramid Staff

Hazine Sistemleri

Mesajgönderen A***********G » 15 Şub 2011 01:07:02

Merhabalar

Sunucumuzda 2 farklı hazine sistemi mevcuttur.

Kara Hazine Sistemi

Bu sistem diğerine göre biraz daha yorucudur. Fakat diğer sistemdeki gibi timer hesabı yapmanıza gerek yok. İstediğiniz zaman gidip hazinenizi çıkartabilirsiniz.

Sistemin işlemesini anlatmak gerekirse sistem ilk olarak denizde başlar denilebilir. Denizlerden veya madenlerden ''sos bottle'' çıkartabilirsiniz. Bu iki eşyayı da çift tıkladığınızda kırılırlar ve çantanıza bir adet ''çözülmemiş hazine haritası'' düşer. Hazine haritalarını çözebilmek ve okuyabilmek için 100,0 cartography yeteneğine ihtiyacınız vardır. Ayrıca bazı hazine haritaları asılsız çıkar. Çözerken bu uyarıyı da alırsınız. Asılsız çıkma olayı tamamen şans ile alakalıdır.

Çözülmüş hazine haritasını çift tıkladığınızda ekranınıza bir ok çıkacaktır. Bu ok hazinenin yerini gösterir. Aynı zamanda ekranınızın sol tarafında hazinenin yeri ve koordinatını belirten bir yazı da belirir. Ok uzaklığı belirtmez. Hazinenin yerini belirten ipucu ise yanıltıcı, bazen de biraz oyun bilgisi gerektirebilir. Benim size önerim hazinenin koordinatına gitmenizdir. Kesin sonuç verir.

Hazineyi bulmak için ;

.where komutu bulunduğunuz koordinatı belirtir. Hazinenin koordinatını da hazine haritasını çift tıklayınca öğrenebilirsinz. İpucundan ise hazine nin aşağı yukarı nerede çıkacağını kestirebilirsiniz. Ama yanıltıcı olabileceğini unutmayın.

Hazineyi açmak için ;
Hazine bölgesine geldikten sonra hazine haritasını çift tıklamak hazine yaratıklarını spawnlatacaktır. Unutmadan bu işlem için çantanızda kürek (shovel) olmalıdır. Ve hazine açmak mining gibi ek bir yetenek istemez.

Hazine yaratıkları içinde tek hedefimiz Wyrm dır. Wyrm ölünce hazine kasası çıkar. Hazine kasasınının kilidi kırılınca birkaç npc spawnlanır ve zehirlenirsiniz. Kasayı açmak 99,9 lockpicking ister.Her karakter 1 adet hazine açabilecektir.Hazineyi açtıktan sonra yaratığı öldürmezseniz bir sonraki haritayı açmak için daha önce açtığınız hazine yaratığının silinmesini beklemek zorundasınız.

Önemli : Hazine sisteminde Wyrma sadece hazine sahibi ve party'e giren kişiler hasar verebilir. Kasanın kilidini sadece hazine sahibi kırabilir. Fakat kilidi kırılmış kasayı bütün oyuncular lootlayabilir.

Önemli : Bir hazine lokasyonunda sadece bir Wyrm spawnlanır. Wyrım öldürülmezse 1 saat içinde silinir. Hazine kasası ise Wyrm öldikten 5 dakika sonra silinir. Bu esnada kilidi kırıp loot yapmalısınız.

Önemli : Hazine kasasını yaratıkların cesetleri nedeni ile göremiyorsanız .bilet ile cesetleri silebilirsiniz.

Lootlar oldukça değişkendir. Burada şans işi vardır. Kasanız boş çıkabilir. Tabi evinize 5 farklı silahla da dönebilirsiniz.

Çıkma olasılığı olan eşyalar : (23 ekim 2012)

+9 Random silah
+12 Random silah
+15 Random silah
Dragon leather
25k ile 35k arası para
Balık ağı
Golem repair tool
Power cyrstal
Clockwork assembly
Nox cyristal
Runebook upgrade scroll
Deamon bone
Ruby
Dragon blood
Feather
Vortex blood
Rope
Ostard Egg Olgun
Ostard Egg
İce Bone (3-5)
Fire Bone (3-5)
Pyramid Stone
Pyramid Cloth
Field Remover Scroll
Silah Öğütücü
Arrow (40-55)

Bir hazine sandığında yukardaki eşyalar ve silahlardan hepsi olabileceği gibi sandıklar boş da olabilir. Tamamen şansa bırakılmış bir sistemdir.

Treasure Chest Sistemi (dungeon chest)

Bu sistem ultimanın klasik sistemidir. Dünya üzerinde çeşitli dungeonlarda treasure chestler spawnlanır ve açılana kadar orada kalır.

Chest spawnlarını bulmak kolaydır çünkü sadece dungeonlarda yer alırlar ve +15 chest spawnları dışında hepsinin yanında spawn koruyucu adlı npcler bulunur.

Chesti açmak için cheste yakın olmalısınız. Ayrıca invis veya hide konumdayken lockpicklerinizi kullanamazsınız.Chestin kilidini kırdığınızda zehirlenirsiniz ve chestten birkaç hazine koruyucusu spawnlanır. Kilidi kırdığınız için hazine koruyucularını öldürmenize gerek yoktur. Direk lootu alabilirsiniz. Kasalar farklı değerlere göre lockpicking yeteneği ister. Bu yetenekler şöyledir :

+3 Chestler 50,0 lockpicking
+6 Chestler 60,0 lockpicking
+9 Chestler 70,0 lockpicking
+12 Chestler 80,0 lockpicking
+15 Chestler 90,0 lockpicking ister. Lockpicking yeteneğiniz yükseldikçe lockpickleri kırma olasılığınız ortadan kalkar. 100ken kırılırsa da bana kızmayın :)

Bu sistemin en önemli iki lootu magical black staff ve magical mage's robedir. Ayrıca bu chestlerden magical studdet set parçalarının çıkma olasılığı vardır.

Spawn

6 adet defense chest spawnı
5 adet guarding chest spawnı
4 adet hardening chest spawnı
3 adet fortification chest spawnı
4 adet invulnerability chest spawnı
Uslubumla ilgili şikayeti olan işi uslubunca bana ulaşarak çözsün.

Counterfeithers glorifies the imitatee

to be Anonymous just stay anonymous.
A***********G
Admin
Admin
Kullanıcı avatarı
 
Mesajlar: 91
Kayıt: 01 Eki 2010 18:56:52

Begeniler
Beğendikleri: 2
Aldığı beğeni: 38

Turnuva Sistemi
Katilimlar: 0
Kazanma Sayisi: 0
Basari Orani: %0
Genel Basari Orani: %0

Player Vendor Sistemi
Vendorun Adi: Vendoru bulunmuyor

Dön Sistemler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir