Pyramid Ultima Online Shard • Başlığı görüntüle - Hazine Sistemleri

Hazine Sistemleri

Sunucudaki Sistemler

Moderatör: Pyramid Staff

Hazine Sistemleri

Mesajgönderen A***********G » 15 Şub 2011 01:07:02

Merhabalar

Sunucumuzda 3 farklı hazine sistemi mevcuttur.

Deniz Hazine Sistemi

Servera renk katacağını düşünerek gerçekleştirdiğimiz bir sistemdir. Hem korsanlık sistemi hemde deniz hazine sisteminin birbiriyle çarpışacağını ve servera hareket getireceğini düşünerek hızlıca bu sistemi sizler için aktif etmiş bulunuyoruz.

Sistemin işleyişi tamamen farklıdır diğer hazine sistemleri ile karıştırmamanızda fayda vardır. Dungeonlara yerleştirdiğimiz Treasure Monster yaratıklarından belli bir oranda Hazine Şişesi düşmektedir. Şuan için 20 adet Treasure Monster spawnı vardır.

Hazine Şişesini çözmek için 98.0 fishing yeteneğine ihtiyacınız olacaktır. Hazine Şişesini çözdükten sonra Hazine Mesajı isminde bir kağıt parçası düşecek ve bu mesajı okuyabilmek için 95.0 Cartography yeteneğine ihtiyacınız olacaktır. Bu işlemleri tamamladıktan sonra Hazine Mesajı itemına çift tıklayarak hazinenin yerini bulabilirsiniz. Hazine mesajına çift tıkladıktan sonra 2 saat içerisinde hazineyi açmanız gerekir aksi takdirde hazineniz silinecektir. Hazinenin bulunduğu noktaya geldiğinizde Carpenterların yaptığı Treasure Fishing Pole eşyasına ihtiyacınız olacaktır. Hazine bölgesinde Treasure Fishing Pole'a çift tıklayıp hazineyi açabileceksiniz. Her hazine açtıktan sonra yeni bir Treasure Fishing Pole'a ihtiyacınız olacaktır. Youtube Video'muzu izleyerek hazinenin tam olarak nasıl açıldığı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Treasure Fishing Pole Yapımı

50 adet log
10 Kalas
50 Cloth
100.0 Carpentry
100.0 Tailoring

Önemli : Deniz Hazine sisteminde hazine sahibi sistemi yoktur hazineyi bulan herkes açabilir konumdadır. Hazine, deniz üzerinde direkt olarak bakıldığında anlaşılmaz sadece gemi ile üzerine geldiğinde görebilirsiniz.

Önemli : Hazineyi açtığınızda 2 saat içinde hazineyi bulup açmanız gerekmektedir. Aksi takdirde hazineniz silinecektir.

Hazine Lootları (hazineden çıkan itemlar randomdur hepsi aynı anda çıkmaz)

- Field Remover Scroll
- Silah Öğütücü
- Runebook Copy Crystal
- Runebook Sayfa Artırıcı
- Blackrock İngot
- Bloodrock İngot
- Pyramid İngot
- Cannon Ball
- Bilet (100 ile 250 adet arası)
- Daemon Bone
- Dragon Blood
- Mezar Taşı Şarjı
- Marker of Light
- Pyramid Crystal
- Dragon Crystal
- Wyrm Heart
- Olgun Ostard Yumurtası
- Ostard Yumurtası
- Dragonic Hide (dragon derisi)
- +15 Random Silah
- +15 Black Staff
- Fire Bone
- İce Bone
- Pyramid Stone
- Pyramid Cloth
- Elven Bow
- Vortex Bow
- Conan Bow
- 5k ile 15k arası para
- 35k ile 55k arası para
- 35k ile 55k arası para
- 35k ile 55k arası para

ResimResimResim

Deniz Hazine Sistemi VideosuKara Hazine Sistemi

Bu sistem diğerine göre biraz daha yorucudur. Fakat diğer sistemdeki gibi timer hesabı yapmanıza gerek yok. İstediğiniz zaman gidip hazinenizi çıkartabilirsiniz.

Sistemin işlemesini anlatmak gerekirse sistem ilk olarak denizde başlar denilebilir. Denizlerden veya madenlerden ''sos bottle'' çıkartabilirsiniz. Bu iki eşyayı da çift tıkladığınızda kırılırlar ve çantanıza bir adet ''çözülmemiş hazine haritası'' düşer. Hazine haritalarını çözebilmek ve okuyabilmek için 100,0 cartography yeteneğine ihtiyacınız vardır. Ayrıca bazı hazine haritaları asılsız çıkar. Çözerken bu uyarıyı da alırsınız. Asılsız çıkma olayı tamamen şans ile alakalıdır.

Çözülmüş hazine haritasını çift tıkladığınızda ekranınıza bir ok çıkacaktır. Bu ok hazinenin yerini gösterir. Aynı zamanda ekranınızın sol tarafında hazinenin yeri ve koordinatını belirten bir yazı da belirir. Ok uzaklığı belirtmez. Hazinenin yerini belirten ipucu ise yanıltıcı, bazen de biraz oyun bilgisi gerektirebilir. Benim size önerim hazinenin koordinatına gitmenizdir. Kesin sonuç verir.

Hazineyi bulmak için ;

.where komutu bulunduğunuz koordinatı belirtir. Hazinenin koordinatını da hazine haritasını çift tıklayınca öğrenebilirsinz. İpucundan ise hazine nin aşağı yukarı nerede çıkacağını kestirebilirsiniz. Ama yanıltıcı olabileceğini unutmayın.

Hazineyi açmak için ;
Hazine bölgesine geldikten sonra hazine haritasını çift tıklamak hazine yaratıklarını spawnlatacaktır. Unutmadan bu işlem için çantanızda kürek (shovel) olmalıdır. Ve hazine açmak mining gibi ek bir yetenek istemez.

Hazine yaratıkları içinde tek hedefimiz Wyrm dır. Wyrm ölünce hazine kasası çıkar. Hazine kasasınının kilidi kırılınca birkaç npc spawnlanır ve zehirlenirsiniz. Kasayı açmak 99,9 lockpicking ister.Her karakter 1 adet hazine açabilecektir.Hazineyi açtıktan sonra yaratığı öldürmezseniz bir sonraki haritayı açmak için daha önce açtığınız hazine yaratığının silinmesini beklemek zorundasınız.

Önemli : Hazine sisteminde Wyrma sadece hazine sahibi ve party'e giren kişiler hasar verebilir. Kasanın kilidini sadece hazine sahibi kırabilir. Fakat kilidi kırılmış kasayı bütün oyuncular lootlayabilir.

Önemli : Bir hazine lokasyonunda sadece bir Wyrm spawnlanır. Wyrım öldürülmezse 1 saat içinde silinir. Hazine kasası ise Wyrm öldikten 5 dakika sonra silinir. Bu esnada kilidi kırıp loot yapmalısınız.

Önemli : Hazine kasasını yaratıkların cesetleri nedeni ile göremiyorsanız .bilet ile cesetleri silebilirsiniz.

Lootlar oldukça değişkendir. Burada şans işi vardır. Kasanız boş çıkabilir. Tabi evinize 5 farklı silahla da dönebilirsiniz.

Çıkma olasılığı olan eşyalar : (23 ekim 2012)

+9 Random silah
+12 Random silah
20k ile 60k arası para
20k ile 60k arası para
20k ile 60k arası para
Balık ağı
Golem repair tool
Power cyrstal
Clockwork assembly
Nox cyristal
Runebook upgrade scroll
Deamon bone
Ruby
Dragon blood
Feather
Vortex blood
Rope
Ostard Egg Olgun
Ostard Egg
İce Bone (3-5)
Fire Bone (3-5)
Pyramid Stone
Pyramid Cloth
Field Remover Scroll

Bir hazine sandığında yukardaki eşyalar ve silahlardan hepsi olabileceği gibi sandıklar boş da olabilir. Tamamen şansa bırakılmış bir sistemdir.

Treasure Chest Sistemi (dungeon chest)

Bu sistem ultimanın klasik sistemidir. Dünya üzerinde çeşitli dungeonlarda treasure chestler spawnlanır ve açılana kadar orada kalır.

Chest spawnlarını bulmak kolaydır çünkü sadece dungeonlarda yer alırlar ve +15 chest spawnları dışında hepsinin yanında spawn koruyucu adlı npcler bulunur.

Chesti açmak için cheste yakın olmalısınız. Ayrıca invis veya hide konumdayken lockpicklerinizi kullanamazsınız.Chestin kilidini kırdığınızda zehirlenirsiniz ve chestten birkaç hazine koruyucusu spawnlanır. Kilidi kırdığınız için hazine koruyucularını öldürmenize gerek yoktur. Direk lootu alabilirsiniz. Kasalar farklı değerlere göre lockpicking yeteneği ister. Bu yetenekler şöyledir :

+3 Chestler 50,0 lockpicking
+6 Chestler 60,0 lockpicking
+9 Chestler 70,0 lockpicking
+12 Chestler 80,0 lockpicking
+15 Chestler 90,0 lockpicking ister. Lockpicking yeteneğiniz yükseldikçe lockpickleri kırma olasılığınız ortadan kalkar. 100ken kırılırsa da bana kızmayın :)

Bu sistemin en önemli iki lootu magical black staff ve magical mage's robedir. Ayrıca bu chestlerden magical studdet set parçalarının çıkma olasılığı vardır.

Spawn

6 adet defense chest spawnı
5 adet guarding chest spawnı
4 adet hardening chest spawnı
3 adet fortification chest spawnı
4 adet invulnerability chest spawnı
Uslubumla ilgili şikayeti olan işi uslubunca bana ulaşarak çözsün.

Counterfeithers glorifies the imitatee

to be Anonymous just stay anonymous.
A***********G
Admin
Admin
Kullanıcı avatarı
 
Mesajlar: 91
Kayıt: 01 Eki 2010 18:56:52

Begeniler
Beğendikleri: 2
Aldığı beğeni: 37

Turnuva Sistemi
Katilimlar: 0
Kazanma Sayisi: 0
Basari Orani: %0
Genel Basari Orani: %0

Player Vendor Sistemi
Vendorun Adi: Vendoru bulunmuyor

Dön Sistemler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

cron