Pyramid Ultima Online Shard • Başlığı görüntüle - Kuluçka ve Mother Ostard Sistemi

Kuluçka ve Mother Ostard Sistemi

Sunucudaki Sistemler

Moderatör: Pyramid Staff

Kuluçka ve Mother Ostard Sistemi

Mesajgönderen Anonymous » 13 Şub 2011 18:15:13

Merhabalar

Bu iki sistem birbirlerinin tamamlayıcısı olduğu için aynı başlıkta yer almışlardır. Animal tamer karakteri olmayan oyuncuların hiç olmazsa orta seviye bineklere erişebilmelerini sağlayan bistemdir.

Mother ostard bir npcdir ve size ostard egg kazandırır. Klasik binek spawnlarına benzeyen bölgelerde bulunmaktadır. Belirli saatler ile yumurtlar. Yumurta yerde durur ve her oyuncu alabilmektedir. Yani skill istemez. Sadece sürüklemek yeterlidir. Fakat görülmesi biraz zor olduğundan farketmek için dikkatli olmak gerekir.

Kuluçka sistemine gelince iş biraz sabır işi oluyor. Bir evinizin veteriner bir karakterinizin ve boş kuluçkalarınızın olması gerekiyor. Kuluçkaları carpenter karakterler yapar ayrıca bilet sisteminden de edinebilirsiniz.

Yumurtaları kuluçkaya koymak için yapmamız gerken kuluçkaları çift tıklayarak sizin olmalarını sağladıktan sonra evinizesabitlemek ve çantamızdaki yumurtaları çift tıklayarak boş kuluçkayı seçmek olacaktır. Bu iş en az 50 veterinary yeteneği ister. 50 üzeri her yetenek puanı kuluçka sürenizi kısaltır. Veterinary yeteneğiniz 50de 9 günde çıkan yumurtalar 100lenince 3 günde çıkmaktadır.

Kuluçkadaki yumurtalarınız üzerinden herhangi bir oyuncu yada npc geçtiği zaman kırılır. Bu yüzden yumurtalarınızı ulaşılamıyor diyene kadar yükseltmenizi öneririm.

Bir eve 3 ten fazla yumurta koyulmaz. Kuluçka sabitlense dahi yumurta saysı 3 ü geçmez.

Süresi bitmiş yumurtanızı almak için yumurtanın sabitliği kaldırılmadan çift tıklamanız gerekmektedir. Olgun yumurta çantanıza düşecektir.

Yumurtayı sadece ev sahibi alabilir. Bazı durumlarda yumurtayı yerleştiren veteriner karakter alabilir. Bu yüzden evinizi veteriner karakteriniz ile kurmanızı öneririm.

Önemli : Olgunlaşmış ve olgunlaşmamış yumurtaları çift tıklamadan önce diğer yumurtalardan ayırın. Sack halinde oldukkarı zaman ara sıra silinebilmektedir. Silinen eşyalar geri verilmez.

Önemli : Bir kuluçkaya birden fazla yumurta sabitlemeye çalıştığınızda yumurtalarınız sabitlenir görünür fakat yumurtalarınızın teki silinir.

Önemli : Yumurtalarınızın sabiliği ile oynamayınız. Yumurtanız bu tarz durumlarda silinir.

Olgun Ostard yumurtasından Frenzied Ostard, Mid Ostard, Desert Ostard, Forest Ostard ve Colour Ostard çıkmaktadır.
to be Anonymous just stay anonymous.
Anonymous
Admin
Admin
Kullanıcı avatarı
 
Mesajlar: 90
Kayıt: 01 Eki 2010 18:56:52

Begeniler
Beğendikleri: 2
Aldığı beğeni: 37

Turnuva Sistemi
Katilimlar: 0
Kazanma Sayisi: 0
Basari Orani: %0
Genel Basari Orani: %0

Player Vendor Sistemi
Vendorun Adi: Vendoru bulunmuyor

Dön Sistemler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir