Pyramid Ultima Online Shard • Başlığı görüntüle - Bakımdayız / İstek & Öneri / Güncellemeler

Bakımdayız / İstek & Öneri / Güncellemeler

Sunucudaki anlık güncellemeleri buradan takip edebilirsiniz

Moderatör: Pyramid Staff

Bakımdayız / İstek & Öneri / Güncellemeler

Mesajgönderen Relax » 18 Tem 2019 14:51:44

Merhaba,

Uzun süredir bahsettiğimiz değişikliklere/güncellemeler bugün itibariyle başlamış bulunmaktayız. Bu çalışmalar sırasında server kapalı olacaktır. Ayrıca sizlerden gelen fikir ve önerileride bekliyoruz. Sunucu açılış tarihi çalışmalara göre bir net tarih verilecektir.

Sunucu Açılış : 23 Ağustos | 20:00
Relax
Scripter
Scripter
Kullanıcı avatarı

Begeniler
Beğendikleri: 605
Aldığı beğeni: 533

Turnuva Sistemi
Katilimlar: 0
Kazanma Sayisi: 0
Basari Orani: %0
Genel Basari Orani: %0

Player Vendor Sistemi
Vendorun Adi: Vendoru bulunmuyor

Re: Bakımdayız / İstek & Öneri / Güncellemeler

Mesajgönderen Lexilent Delon » 18 Tem 2019 14:59:33

Hadi hayırlısı sabırsızlıkla yenilikleri ve güzellikleri bekliyoruz isteğimiz işlemlerin bitmesi çok uzun sürmesin :D dehdeh
Lexilent Delon
New User
New User
Kullanıcı avatarı

Begeniler
Beğendikleri: 1
Aldığı beğeni: 0

Turnuva Sistemi
Katilimlar: 1

Player Vendor Sistemi

Mesajgönderen Seamaster » 18 Tem 2019 15:09:28

relax ; iyi bir scripter olduğun , emek verdiğin ve serverın eidt yapmadığı belli belli olomasına da sanıyorum yeni mezundun . sana tavsiyem maaşlı iş bul senden esnaf olmaz müşterisini bu kadar dinlemeyen benim bildiğim doğru diyen esnaf olmaz .

server tekrar acıldığında bakcağım yine 20 dragonic kesip 1 tane kristal bulamıyorsam allah yolunuzu açık etsin

dehdeh dehdeh dehdeh dehdeh
Seamaster
Apprentice
Apprentice

Begeniler
Beğendikleri: 0

Turnuva Sistemi

Player Vendor Sistemi

Mesajgönderen Byfransua » 18 Tem 2019 15:14:44

Hepimize Hayırlı Ugurlu olsun Güncelemeler Uzun Soluklu olmaz inş. wariorlar İçin Yeni set Eklernirse Güzel Olur Player Odaklı Bir güncelleme Olursa seviniriz manidar Ölçüde herkezin Bi fikri önerisi oldu Relax Dikkate Alıcaktır Yenilikler İle ilgili bilgi paylaşımınızdan sonra Bizde Katkı amaclı isteklerimi fikirlerimizi paylaşalım arkadaşlar
Byfransua
Uyarı Almış
Uyarı Almış

Begeniler
Aldığı beğeni: 5

Turnuva Sistemi

Player Vendor Sistemi

Mesajgönderen Zanatkar » 18 Tem 2019 15:17:23

Merhaba,

Yenilikler ve güncellemeler ne konuda olacak bununla ilgili olarak bilgi paylaşımı yapabailir misiniz ?

Ayırca istek olarak bence bir çok oyuncu arkadaşın katılacağı bir kaç önerim olacak.

1- Craftlar için (sadece craftların girebileceği bir şehir ) sistem.

2- Actionu hareketlendirmek anlamında hem mavi hem pk oyuncuların girebileceği safe bir alan.

3- Silah damage konuları.

4- Spwamnlar için de kutucunun kaldırılması. Sebebi de yalnız oynayan tamer arkadaşların spwamnlara girmekte sıkıntı yaşaması ve binek tameleyememesi.

5- Craft şehri uygulaması olmayacaksa Köy sisteminin makul bir ücretle 2014 senesindeki gibi 100 DP şeklinde geri getirilmesi.

6- Pazar alanında kalma süresi getirilmeli.

İlginiz için şimdiden teşeküür ederim.
La Victoria Hasta Siempre !
Zanatkar
Apprentice
Apprentice

Begeniler
Aldığı beğeni: 3

Turnuva Sistemi
Katilimlar: 5

Player Vendor Sistemi
Vendorun Adi: BiritMezarSOL
Konumu: Britain Territory (small stone house)(1276,1468 Ayrntl Bilgi)
Satistaki Esya Sayisi: 294/451
Sattigi Esya Sayisi: 48
Elde Ettigi Gelir: 83.327.961 Gold

Mesajgönderen Stealor » 18 Tem 2019 15:33:12

Umarım herşey daha da güzel olur daha iyi olur tabi pek çok arkadaşımızın da burada makul ve olabilir fikirleri paylaşması da iyi işler çıkmasına sebep olabilir.

Benim önerilerim nacizane gereksiz başı boş bineklerin,i boş rune taşları boş bagler sepetler kutular vs server item sayısını şişiren ve save süresini yükselten materyallerin silinmesi yönündedir.

Köy sistemi uygun daha makul ücretlerle sistemlerle geri getirilirmi bilemem çünkü kısa bir süre önce kaldırılmıştı pazar alanı son hali gayet iyi (süreli olması sıkıntı yaratıyor ) fakat craft arkadaşlarımız var tabi bizimde craft çarlarımız var bunlar için bir craft şehri veya köyü yapılabilir ise diğer serverlarla benzerlik durumu olmuyacağından gayet orjinal ve piramide has bir dinamik olucağı kanaatindeyim bu yeni düzende daha evvel yaşadığımız malzeme değiştirme veya drop azaltmaya değilde hiçbirşekilde değiştirilemicek stabillikte olması önem arz eder ki şikayet ettikleri hususlarla alakalı çalışmalar yapılmasına rağmen ikilem yaratmış ve aleyhine olanda lehine olanda bırakıp gitmiştir bunların önüne geçilmesi için stabil ve belirli bir standartta değiştirlemez olması önemlidir. misal sos drobu 50 k ise 50 k kalmalı ne yükseltilmeli ne azaltılmalı ha isteyen mler kasar isteyen trilyonlar kasar kasmayanda kasmaz craft oynar balık tutar vs sonuçta emeği zamanı ve eforudur , misal kutu silici npc tamerların yarısı istiyor yarısı istemiyor tek tamer olanda grup olanda nasiplenmeli sistemden , misal golem bir ara furya oldu forum şişti malzeme azaltıldı sonra eski haline getirildi yine bu durumdan şikayeti olan da kaçtı gitti olmayan da böyle birşeymi olur diyerek çekti gitti herşeyden önce stabil olmalıdır. çalışmaları sabırsızlıkla ve heyecanla takip ediyor olucağız staff arkadaşlara kolay gelsin. :evet
ResimResim
Stealor
Journeyman
Journeyman
Kullanıcı avatarı

Begeniler
Beğendikleri: 3
Aldığı beğeni: 7

Turnuva Sistemi

Player Vendor Sistemi

Mesajgönderen Isiloon » 18 Tem 2019 15:41:19

köylerde makro kaldırıp köy sistemi geri gelirse daha güzel olabilir bide bazı itemlere res gelmeli serverda çok fazla item var pazar alanının süreli olması lazım ve eski pazar alanı daha güzeldi
Isiloon
New User
New User

Begeniler

Turnuva Sistemi
Katilimlar: 10
Kazanma Sayisi: 1
Basari Orani: %10
Genel Basari Orani: %0.34

Player Vendor Sistemi
Vendorun Adi: isilion
Konumu: Pazar Alani(5833,1992)
Satistaki Esya Sayisi: 84/117
Sattigi Esya Sayisi: 193
Elde Ettigi Gelir: 30.019.000 Gold

Mesajgönderen Tasslehoff Robin Hood's » 18 Tem 2019 16:53:00

Sonunda beklenilen açıklama geldi : ) Evet arkadaşlar makul ve mantıklı bir şekilde çalıştırın saksıları güzel öneriler çıkacaktır diye umuyorum. Stabilite olayına da katılıyorum ne olcaksa stabil olması iyi olucaktır. Simdiden ustu kapali tehditler baslamis ama yapcak bisey yok herkes bizim gibi mantikli olamiyor. Simdiden hayirli olmasini dilerim herkes için. Sabirsizlikla bekliyoruz sonucu.
BullsEye 8)

Tasslehoff Robin Hood's
Expert
Expert
Kullanıcı avatarı

Begeniler
Beğendikleri: 53
Aldığı beğeni: 71

Turnuva Sistemi
Katilimlar: 12
Kazanma Sayisi: 1
Basari Orani: %8.33
Genel Basari Orani: %0.34

Player Vendor Sistemi

Mesajgönderen Maniytolks » 18 Tem 2019 17:24:07

Öncelikle merhaba.

Sadece bir kaç fikir beyan edeceğim. İlla ki yapılsın yapılmasın kısmında değilim. Katılıp katılmayanlar olacaktır. Eleştiri yapılacaksa bile saygı çerçevesinde olmasını temenni ediyorum.

Ben instagram reklamı sayesinde zamanında bu servera katıldım. Dolayısıyla bu tarz sosyal medya reklamlarının etkili olacağını düşünüyorum. Facebook ve instagram üzerinden bütçeyi fazla yormayacak şekilde haftalık reklam alınabilir.

Craft menülerini kendi adıma yetersiz buluyorum. Tablolar, şömine ( balık ocağı hariç), halılar ve türlü türlü dekoratif ürünler menülere eklenirse craft arkadaşlar tekdüzelikten kurtulur düşüncesindeyim. Aynı zamanda safe zone (sadece craftlar için) düzenlenebilir. Makro olur ve ya olmaz kısmına bir şey diyemiyorum engellenebiliyorsa iyi olur ama çok zor bir ihtimal illa ki yapan ve ya yapabilenler çıkacaktır. Önüne geçilmesi biraz zor.

Ev ve kale sistemine eklemeler yapılabilir gereksiz ve tercih edilmeyen binalar kullanımdan kaldırılabilir. Örneğin araştırırsanız eğer görselini bulabilirsiniz. Su ve ya deniz kenarına kurulan kale görünümlü ve kendinden limanlı görsel olarak çok güzel olan bir yapı mevcut. Sadece bir örnek tabi ki bu daha fazla detaylı bir çalışma da yapılabilir.

Tame konusunda çok fazla bir fikrim yok ancak gördüğüm kadarıyla tek bir sistem üzerinden ifade etmek istediğim bir konu var. Mesela Llama ve Ore Llama spawnları. Çok fazla bir nüfus patlaması var ve pek fazla değerli değiller. Dolayısıyla şöyle bir sistem oturtulabilirse hem değerlenebileceğini düşünüyorum hem de mücadele artar sanırım. Bütün Llama spawnları kaldırılıp sadece 2 tane Llama spawnı olabilir ve bu Llama spawnı günde 4 tane düz Llama çıkarıyorsa aralarından biri random olarak Ore LLama spawn olabilir. Aynı zamanda serverda gereksiz bulunan horse, grizzly bear vb gibi kullanılmayan spawnlar kaldırılırsa yük hafifleyebilir.

Action yapan biri olmadığım için çok fazla bir yorumum olmayacak fakat +12 silah ve bazı setler ( shadow-verite-agapite) değerleri ve kullanımları aşırı düşük. Bunlar tekrar bir düzenleme ile hem değerli hem de kullanılır hale getirilebilir düşüncesindeyim.

Hazine ve dungeon sistemlerindeki drop olasılıklarında da söylemek istediğim şudur. Hazine sistemi değiştirilebilir çok dengesiz drop olayı var sabit bir drop rating yapılabilir. Atıyorum +9 ve +12 her hazinede random çıkar +15 şans eseri 6-7 hazinede çıkar gibi. Ve gold düşüşü azaltılabilir. Tabi bunları ayarlarken diğer hazine içerisinde kullanılan itemlarıda ona göre ayarlamak lazım maliyet açısından. Misal crossbow bolt fiyatı düşürlebilir hunter kit yapımı biraz daha kolaylaştırılabilir gibi. Aynı zamanda lockpick her hazine açıldığında adet olarak eksilirse eğer daha mantıklı olur diye düşünüyorum. Dragonlardaki drop sistemi biraz fazla düşürüldü sanırım bu aralar. Hem player azlığı hem item çokluğu buna sebep oluyor diye düşünüyorum. Gerekli düzenlemeri yaparsınız ve dikkate alırsınız diye düşünüyorum.

Her türden oyuncu arkadaşlar için umarım hayırlı uğurlu olur. Herkese iyi oyunlar.
Maniytolks
New User
New User

Begeniler
Aldığı beğeni: 4

Turnuva Sistemi
Katilimlar: 1

Player Vendor Sistemi

Mesajgönderen Spoon » 18 Tem 2019 17:32:00

Sunucu açılış tarihi çalışmalara göre bir tarih verilecektir.
Ne zamana giriş yapabiliriz?
Ultima Online Dünya Offline
Spoon
Apprentice
Apprentice
Kullanıcı avatarı

Begeniler
Beğendikleri: 26
Aldığı beğeni: 1

Turnuva Sistemi

Player Vendor Sistemi
Vendorun Adi: MinoqMoongatedenYukariGel
Konumu: Minoc Territory (small wood and plaster house)(2711,632 Ayrntl Bilgi)
Satistaki Esya Sayisi: 75/130
Sattigi Esya Sayisi: 100
Elde Ettigi Gelir: 8.316.650 Gold

Sonraki

Dön Güncellemeler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir